_____________♥ Víítej, reklamy piš pls !!! TADY !!! ... Díky ♥______
___________PS: Nabírám new SBéčka , chcéš být moje SB napíš TU kisses.

Jak správně nosit vůni?

16. ledna 2008 v 20:29 | Mikinka
Jak nalézt ten správný parfém?

Zkoušením. Je vhodné navštěvovat vždy stejnou parfumérii, kde už nás zkušené prodavačky znají a tudíž mají s námi při zkoušení větší trpělivost. Vůně parfému je do určité míry závislá na prostředí, ve kterém ji vnímáme, teplotě a vlhkosti vzduch. Každý parfém má svůj vlastní čas, po jehož uplynutí se začne uplatňovat.Charakteristická vůně parfému se rozvine až po určité době. Proto parfém musíme zkoušet a nějakou dobu s ním "žít". Někdy nám voní kolegyně, a když si stejný parfém koupíme my, není to ono. Je to tím, že každá máme svou specifickou vůni.Existují místa na našem těle, která jsou pro vonění nejvhodnější. Závisí však i na koncentraci voňavky.Parfém (extrakt) působí nejlépe na místech, kde je pokožka nejprokrvenější a nejteplejší - za ušima, na zápěstí a v loketní jamce. Vůně se dobře drží i v umytých vlasech, v oblečení z přírodních materiálů a v kožešinách. Musíme si dávat pozor při střídání parfémů, protože i oblečení drží vůni parfému dlouho a jednotlivé vůně by se mohly mezi sebou nepříjemně míchat a výsledná vůně by nemusela být pro naše okolí i pro nás samotné příjemná.

Při vonění parfémem dbáme na to, abychom ho nepoužili příliš, hlavně ráno a dopoledne jen pár kapek. Večer a hlavně do společnosti, můžeme pár kapek přidat. Pro denní použití jsou vhodnější lehčí vůně, v létě pak se doporučují květinové vůně a v zimě si můžeme dovolit vůně těžší. Záleží však jen na vkusu, typu, eventuálně náladě nositelky. Pravidlo pro množství zní: s postupujícím dnem používat voňavku s čím dál větší koncentrací.


Parfémy se vyrábějí jak dámské, tak pánské. V dnešní době se však vyrábějí tzv. unisexové parfémy, tzn. parfémy pro obě pohlaví. Přesto však většina žen a mužů dávají přednost "svým" vůním. A je to tak správné. Je to více sexy. Vždyť dvojice dává dohromady především vůně. To, jestli mi partner voní, či ne, na tom závisí počátek vztahu. A život přece tvoří dvojice, páry. V každém případě, vzhůru do parfumérií!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pls klikni že jsi tady byl/a ...

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama